Oleme Tartu ämmaemandad Siiri, Häli, Ülle, Raina ja Jana, kes Pingeprii OÜ raames pakuvad Lõuna-Eestis kodusünnitusabi teenust.

  • Siiri Põllumaa

Olen 1986. aastast töötanud ämmaemandana Tartu Naistekliinikus, esialgu vaid sünnitusosakonnas, hiljem ka sünnitusjärgses osakonnas ning nõuandla perekeskuses. Olen teinud ka sünnitusjärgseid koduvisiite. Minu esimene kodusünnitus toimus 1998.a., ämmaemandate ühingu juhina olin tihedalt seotud kodusünnituste seadustamise protsessi ja juhendi loomisega.
Lisaks ämmaemanda tööle olen koolitanud noori kolleege Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Olen ise sünnitanud neli last, neist viimase planeeritult kodus.

Teenindatav piirkond: Tartu ja Tartumaa (30 km raadiuses Tartust)

  • Ülle Piiskoppel

Olen töötanud ämmaemandana 29 aastat. Alustasin oma kodulinnas Jõgeval, millega seob mind praegu rasedatele läbiviidav loengusari kaks korda aastas. Tartu Naistekliinikus alustasin aastal 2005. Vahepeale jääb aeg, mil töötasin kiirabiõena ja kuhu jäävad ka minu väljaspool haiglat vastuvõetud lapsed. Tartu Naistekliinikus töötan perekeskuses ja sünnitusosakonnas. Teen sünnijärgseid koduvisiite nii Tartus kui ka Jõgeval.

Teenindatav piirkond: Tartu, Tartu-, Viljandi- ja Järvamaa (30 km raadiuses haiglast)

  • Raina Laugamets

Olen töötanud ämmaemandana Tartu Naistekliinikus 2000. aastast. Töötan nii sünnitusosakonnas kui sünnitusjärgses, olen teinud perekeskuses ambulatoorset ämmaemanda vastuvõttu ja lugenud perekoolis imetamise loengut.
Enne seda töötasin Tartu Kiirabis, Kliinikumis erakorralise kardioloogia osakonnas ning meditsiinikooli ajal neuroloogia osakonnas õena.

Teenindatav piirkond: Tartu, Tartumaa, Põlva, Valga, Võru ja Viljandi (30 km raadiuses haiglast)

  • Häli Viilukas

Töötan ämmaemandana aastast 2007. Hetkel ametis SA TÜK Naistekliinikus ja Kuressaare Haiglas. Kodusünnituse kogemused alates aastast 2007. Olen osalenud kodusünnituse juhendi töörühmas, hetkel on pooleli õendusteaduse magistriõpingud Tartu Ülikoolis. Kodusünnitusteenust osutan OÜ Pingeprii tegevusloaga seadusest tulenevatel tingimustel Tartu piirkonnas ning poolte kokkuleppel võimalusel ka mujal Eestis.

Teenindatav piirkond: Tartu, Tartumaa, Põlva, Valga, Võru, Viljandi (30 km raadiuses haiglast). Võimalikud individuaalsed kokkulepped.

  • Jana Meier

Olen Tartu naistekliinikus ämmaemandana töötanud 2007. aastast.  Minu hoolt ja abi saavad pered ja naised tunda sünnitusosakonnas ja sünnitusjärgses osakonnas ning ambulatoorselt pakun sünnitusjärgset tuge  ja imetamisnõustamist perekeskuses.  Varasemalt olen töötanud ka  südamekirurgia intensiivravis ja lastehaiglas vastsündinute reanimatsioonis.
Lisaks osalen lektorina noorte ämmaemandate koolitamisel Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis ning püüan omalt poolt teha kõik, et lapseootel ja sünnitanud naiste vaimne tervis oleks ämmaemandusabis aktuaalne.