Meist

Oleme Tartu ämmaemandad Siiri, Häli, Ülle ja Raina, kes Pingeprii OÜ raames pakuvad Lõuna-Eestis kodusünnitusabi teenust.

  • Siiri Põllumaa

Olen 1986. aastast töötanud ämmaemandana Tartu Naistekliinikus, esialgu vaid sünnitusosakonnas, hiljem ka sünnitusjärgses osakonnas ning nõuandla perekeskuses. Paar viimast aastat olen teinud ka sünnitusjärgseid koduvisiite. Minu esimene kodusünnitus toimus 1998.a., ämmaemandate ühingu juhina olin tihedalt seotud kodusünnituste seadustamise protsessi ja juhendi loomisega.
Lisaks ämmaemanda tööle koolitan noori kolleege Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis. Olen ise sünnitanud neli last, neist viimase planeeritult kodus.

  • Ülle Piiskoppel

Olen töötanud ämmaemandana 29 aastat. Alustasin oma kodulinnas Jõgeval, millega seob mind praegu rasedatele läbiviidav loengusari kaks korda aastas. Tartu Naistekliinikus alustasin aastal 2005. Vahepeale jääb aeg, mil töötasin kiirabiõena ja kuhu jäävad ka minu väljaspool haiglat vastuvõetud lapsed. Tartu Naistekliinikus töötan perekeskuses ja sünnitusosakonnas. Teen sünnijärgseid koduvisiite nii Tartus kui ka Jõgeval. Planeeritud kodusünnituse kogemus mul seni veel puudub.

  • Raina Laugamets

Olen töötanud ämmaemandana Tartu Naistekliinikus 2000. aastast. Töötan nii sünnitusosakonnas kui sünnitusjärgses, olen teinud perekeskuses ambulatoorset ämmaemanda vastuvõttu ja lugenud perekoolis imetamise loengut.
Enne seda töötasin Tartu Kiirabis, Kliinikumis erakorralise kardioloogia osakonnas ning meditsiinikooli ajal neuroloogia osakonnas õena.
Siiani olen osalenud kahel planeeritud kodusünnitusel.

  • Häli Viilukas